www.lbnforum.serbianforum.info
Registrujte se brzo i besplatno !!!
Andjeli               Images?q=tbn:ANd9GcT0r-skmOZakHw2TvrSSOgS9jHI0Y2RzCitfSb7y4ktfDa0l8lR9w


Join the forum, it's quick and easy

www.lbnforum.serbianforum.info
Registrujte se brzo i besplatno !!!
Andjeli               Images?q=tbn:ANd9GcT0r-skmOZakHw2TvrSSOgS9jHI0Y2RzCitfSb7y4ktfDa0l8lR9w
www.lbnforum.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Andjeli

Ići dole

Andjeli               Empty Andjeli

Počalji od Stif Uto Apr 19, 2011 5:27 am

Andjeli               Post-1971-1226322701

Andjeli               Post-1971-1226322751

Andjeli su Boziji glasnici, posrednici izmedju Boga i coveka. Simbol su prosvetljenja i moci nevidljivog sveta. Andjeli su podeljeni hijerarhijski na devet horova ili andjeoskih cinova. To su: serafimi, heruvimi, prestoli, gospodstva, sile, vlasti, poglavarstva, arhandjeli i andjeli. Verujete li u postojanje andjela?

Andjeli               Post-1971-1226323578

Zauzimanje Arhangela Mihaila za vreme operacije

Jedno od mnogobrojnih cudesa Arhangela Mihaila predstavlja i isceljenje decaka Vasilija Karastirisa, cijoj je operaciji prisustvovao sam Arhangel. Igrajuci se, Vasilije je pao i ozbiljno povredio glavu. Dovezli su ga u bolnicu gde su lekari postavili porazavajucu dijagnozu: slepilo i potpuna paraliza ruku i nogu. dezurni u bolnici je pozvao roditelje nesrecnog decaka k sebi u kabinet i rekao im:
- Stanje decaka je tesko. Neophodna je hitna operacija, ali bicu otvoren, nade za uspeh su minimalne. Jedan, dva procenta ne vise.
Odluku treba doneti brzo, dok jos postoje kakve takve sanse. Majci se ucinilo da se zemlja izmice ispod njenih nogu.
Otac je upitao:- Doktore, zar ne postoji nikakva druga mogucnost?-Nazalost, ne. Ne razmisljajuci dugo otac je dao saglasnost za operaciju. Dok su decaka pripremali za operaciju, kako je posle on sam pricao, kada su prekrili njegove oci tama je iscezla, i pred njim se ukazalo svetlo vidjenje; Video je hram sa visokim svodovima i fasadom oblozenom crvenim kamenom. Iz otvorenih vrata hrama izlazila je zaslepljujuca svetlost. Vasilije se priblizio ka vratima i... sta je video!! Predivan mladic, obasjan jarkom svetloscu, pruzao je k njemu ruke i zvao ga:- Dodji ovamo Vasilije. Ne boj se, ozdravices. Ja cu voditi ruku lekara i operacija ce uspeti. Decak je prisao mladicu koji ga je zvao, pao na kolena, obgrlio njegove noge i naslonio povredjenu glavu ka njegovoj levoj nozi. Pre nego sto ce vidjenje isceznuti, decak je uspeo da primeti u dubini hrama tamnu ikonu sa srebrnim ramom.
Operacija se zavrsila uspesno. Vid i pokretljivost su se u potpunosti povratili. To se dogodilo 21. novembra na praznik svetog Arhangela Mihaila. Uspeh operacije lekari su smatrali za cudo. Prosle su godine. Sve to vreme, Vasilijeva porodica je uzalud trazila onoga ko je njihovom sinu povratio zdravlje, dok jednoga dana u jednoj televizijskoj emisiji, Vasilije, izgubivsi svaku nadu, nije prepoznao hram iz svog vidjenja. Sa mnostvom poklonika on je dosao u hram u Mandamadosu (selo u Grckoj), posvecen svetom Arhangelu Mihailu.(Iz publikacije "Pravoslavni put"

Andjeli               Post-1971-1226360445

..cudotvorna ikona svetog Arhangela Mihaila, u hramu u Mandamadosu
Stif
Stif
Admin

Broj poruka : 817
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 18.04.2011
Points : 6837
Reputation : 1
Godina : 28

https://lbnforum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Andjeli               Empty Re: Andjeli

Počalji od Stif Uto Apr 19, 2011 5:29 am

Verujem li...
Zelim da verujem u njih, ili bar jednog Mog.

Andjeli               Post-2213-1226332311

Da je tu uvek uz mene, da mi spava na desnom ramenu i cuva me...

Od zla,
od losih poteza,
od tuge,
od laznih snova,
da me cuva i sacuva od samog sebe, kad je potrebno...
Stif
Stif
Admin

Broj poruka : 817
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 18.04.2011
Points : 6837
Reputation : 1
Godina : 28

https://lbnforum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Andjeli               Empty Re: Andjeli

Počalji od Stif Uto Apr 19, 2011 5:29 am

Molitve Svetim Arhangelima, za svaki dan u nedelji

Ponedeljak
Sv. Arhangelu Mihailu

Sveti Arhangele Boziji Mihaile, odagnaj od mene duha lukavoga koji me iskusava.
O, veliki Arhistratize Boziji Mihaile - pobednice demona!
Pobedi i unisti sve moje vidljive i nevidljive neprijatelje,
i umoli Gospoda Svedrzitelja,
da me spasi i odbrani od svake bolesti, smrtonosne rane
i iznenadne smrti, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.

Utorak
Sv. Arhangelu Gavrilu

Sveti Arhangele Gavrile, koji donese neizrecenu radost sa neba Precistoj Devi,
ispuni radoscu i veseljem srce moje gordoscu ispunjeno.
O, veliki Arhangele Boziji Gavrilo,
ti si blagovestio Precistoj Devi Mariji o zacecu Sina Bozijeg.
Objavi i meni gresnom strasan dan moje smrti, i umoli Gospoda Boga
za moju gresnu dusu, da bi mi oprostio moje grehe; da me ne zarobi lukavi demon
i ovlada mnome. O, veliki Arhangele Gavrile! Sacuvaj me od svih nevolja i svih bolesti,
sada i uvek i u vekove vekove. Amin.

Sreda
Sv. Arhangelu Rafailu

O veliki Arhangele Boziji Rafaile, koji si primio dar od Boga
da isceljujes bolesti, izleci neizlecive ljudima rane srca moga i tela moga.
O, velik Arhangele Boziji Rafaile, ti si putovodja, lekar i iscelitelj,
rukovodi me ka spasenju i isceli sve moje dusevne i telesne bolesti, i privedi me
Prestolu Bozijem, i moli dobrotu Njegovu za moju gresnu dusu, da mi Gospod oprosti
grehe moje i sacuva me od svih neprijatelja mojih i zlih ljudi, od sada i do veka. Amin.


Cetvrtak
Sv. Arhangelu Urilu

Sveti Arhangele Boziji Urile, svetloscu Bozanskom ozareni i preizobilno ispunjeni
ognjem plamene ljubavi, ubaci iskru toga ognja u moje ohladnelo srce,
a dusu moju gresima pomracenu svetloscu tvojom ozari.
O, veliki Arhangele Boziji Urile, ti si sijanje ognja Bozanskog i prosvetitelj onih
koji su pomraceni gresima: prosveti um moj, srce moje, volju moju silom Svetoga Duha,
i upravi stope moje na stazu pokajanja, umoli Gospoda da me izbavi od muka adskih
i od svih neprijatelja vidljivih i nevidljivih, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.

Petak
Sv. Arhangelu Salatilu

Sveti Arhangele Boziji Salatile, daruj molitvu meni koji ti se molim, nauci me molitvi smirenoj,
skrusenoj, usrdnoj i umilnoj.
O, veliki Arhangele Boziji Salatile, ti se molis Bogu za vernike, umoli Dobrotu Njegovu za mene,
da me izbavi od svih nevolja i iskusenja, bolesti, iznenadne smrti i muka vecnih, te da me udostoji
Carstva Nebeskog sa svim svetima u vekove vekova. Amin.

Subota
Sv. Arhangelu Jegudilu

Sveti Arhangele Boziji Jegudile, svagdasnji pomocniche svih koji se podvizavaju na putu Hristovom,
probudi i mene iz teske lenjosti i podvigom dobrim ukrepi me.
O, veliki Arhangele Boziji Jegudile, ti si revnosni zastitnik slave Bozije: ti pobedjujes na proslavljanje Svete Trojice,
probudi i mene, od sna grehovnog, da bi slavio Oca i Sina i Svetoga Duha, i umoli Gospoda Svedrzitelja
da sagradi u meni cisto srce i duh prav obnovi u utrobi mojoj, i da me utvrdi Duhom vladalackim
da bih se klanjao duhom i istinom jedinom i istinitom Bogu - Ocu i Sinu i Svetome Duhu,
sada i uvek i u vekove vekove. Amin.

Nedelja
Sv. Arhangelu Varahilu

Sveti Arhangele Boziji Varahile, koji nam donosis blagoslove od Gospoda, blagoslovi me da postavim
dobar pocetak, i ispravim svoj gresni zivot, da bih u svemu ugadjao Gospodu Spasitelju mome
u vekove vekova. Amin.

Molitva Andjelu cuvaru

Andjele Boziji, Cuvaru moj sveti, koji si mi od Boga dat kao zastitnik,
prosveti me danas i sacuvaj od svakoga zla,
ka dobrim delima uputi i na put spasenja upravi me. Amin.
Stif
Stif
Admin

Broj poruka : 817
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 18.04.2011
Points : 6837
Reputation : 1
Godina : 28

https://lbnforum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Andjeli               Empty Re: Andjeli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu