www.lbnforum.serbianforum.info
Registrujte se brzo i besplatno !!!
Verujete li u postojanje djavola i demona Images?q=tbn:ANd9GcT0r-skmOZakHw2TvrSSOgS9jHI0Y2RzCitfSb7y4ktfDa0l8lR9w


Join the forum, it's quick and easy

www.lbnforum.serbianforum.info
Registrujte se brzo i besplatno !!!
Verujete li u postojanje djavola i demona Images?q=tbn:ANd9GcT0r-skmOZakHw2TvrSSOgS9jHI0Y2RzCitfSb7y4ktfDa0l8lR9w
www.lbnforum.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Verujete li u postojanje djavola i demona

2 posters

Ići dole

Verujete li u postojanje djavola i demona Empty Verujete li u postojanje djavola i demona

Počalji od Stif Uto Apr 19, 2011 5:16 am

Verujete li u postojanje djavola i demona Post-1971-1225929248

Verujete li u postojanje djavola i demona Post-1971-1225827872

Djavo je simbol zla. Bilo da se oblaci kao otmeni gospodin, bilo da se ceri, da ima glavu jarca ili kamile, racvaste noge, rogove ili dlake po celom telu, bez obzira na privid, on je uvek zavodnik i krvnik. Njegova uloga je da coveka lisi milosti Bozije kako bi ga podredio svojoj vlasti.
U svim religijama prisutna je pojava djavola kao Bozijeg i protivnika ljudskog roda. Da li verujete u njegovo postojanje, da li mislite da ima kozije rogove ili drugacije izgleda. Da li ste zamisljali kako mozda djavo izgleda.. Verujete li u postojanje demonskih sila i da li ste nekada osetili njihovo prisustvo.
Ja mislim da jesam jedne veceri 2005 godine... Probudio sam se u gluvo doba, lezao sam na krevetu. U sobi sam osetio necije prisustvo ali nikoga nije bilo. Najednom, nesto kao da mi se spustilo na noge i ostalo da sedi na njima. Bilo je jako tesko, poceo sam da se molim u sebi, jedva sam uspeo da se setim reci molitve OCE NAS, kada je neobjasnjiva sila pocela da me steze oko grla, da bi nakon par sekundi otislo... Da li ste doziveli nekad, ovako nesto... da vas uznemiri ili napadne nevidljiva sila?

Verujete li u postojanje djavola i demona Post-1971-1225821914

Verujete li u postojanje djavola i demona Post-1971-1225928539

Dela svetih otaca svedoce da vazdusno prostranstvo(podnebesje), naseljavaju zli duhovi. Kada se dusa u trenutku smrti uznosi ka Bogu, ona na svom putu srece mnostvo zlih duhova koji je muce zbog grehova koje je pocinila za zivota. Oni pokazuju papire na kojima su ispisani svi gresi za koje se covek nije kajao. Dusa se tada jedino moze iskupiti dobrim delima. Mesta na kojima zli duhovi ispituju dusu za grehe zovu se mitarstva, kao neka vrsta carinarnica.
Na prvom mitarstvu ispituju se gresi kao sto su praznoslovlje, podsmesi, bogohuljenje, psovke isl. Na drugom mitarstvu ispituje se svaka laz, kleveta, neispunjavanje obecanja datih Bogu. Na trecem mitarstvu su mucenja zbog kleveta prema bliznjima, osudjivanje i ponizvanje drugih. Na cetvrtom mitarstvu dusa se muci za preveliku halapljivost prema jelu i picu. Na petom mitarstvu za lenjost. Na sestom za kradje. Na sedmom mitarstvu muce se duse koje su za zivota bile pristrasne prema novcu i skrtosti. Na osmom, muce se zelenasi i prisvajachi tudjih imanja. Na devetom muce se nepravedne sudije. Na desetom svi koji su celog zivota bili zavidni drugima. Na jedanestom duse odgovaraju za gordost, prezir, preuznosenje, neukazivanje dostojne paznje roditeljima. Na dvanestom mitarstvu muce se za gnev i pomamu. Na trinestom, za zlopamcenje. Na cetrnaestom za ubistva i razbojnistva. Na petnaestom mitarstvu muce se duse onih koji su se u bilo kom smislu odavali caranju i vracanju. Na sesnaestom mitarstvu muce se za blud. Na sedamnaestom za preljubu u supruznickim odnosima. Na osamnaestom muce se oni koji su pocinili greh sodomije, incesta i slicno. Na devetnaestom muce se svi oni koji su nepravilno tumacili veru i otpali od pravoslavlja. Na dvadesetom mitarstvu muce se za bezdusnost, nemilosrdje, okrutnost i mrznju.
Mnogi svetitelji imali su vidjenja vazdusnih mitarstava, a i mnogi da kazem obicni ljudi iskusili su slicna iskustva u trenucima klinicke smrti. Vodjeni su od strane andjela ili nekog sveca kroz svih dvadeset mitarstava, da bi se potom vratili u zivot i iznosili opise o carinarnicama na kojim zli duhovi ispituju i muce coveciju dusu zbog njegovih nepokajanih sagresenja. Medju nasim svestenicima podeljena su misljenja o mitarstvima neki veruju u njihovo postojanje dok drugi negiraju. Da li vi verujete u postojanje mitarstava, sta mislite...
Stif
Stif
Admin

Broj poruka : 817
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 18.04.2011
Points : 6834
Reputation : 1
Godina : 28

https://lbnforum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Verujete li u postojanje djavola i demona Empty Re: Verujete li u postojanje djavola i demona

Počalji od Ivkic Čet Jun 09, 2011 12:29 pm

hmmmm iskreno verujem u boga a u djavole i demone ne verujem Smile
Ivkic
Ivkic

Broj poruka : 32
Datum upisa : 09.06.2011
Points : 4817
Reputation : 19

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu