www.lbnforum.serbianforum.info
Registrujte se brzo i besplatno !!!
Frustracija            Images?q=tbn:ANd9GcT0r-skmOZakHw2TvrSSOgS9jHI0Y2RzCitfSb7y4ktfDa0l8lR9w


Join the forum, it's quick and easy

www.lbnforum.serbianforum.info
Registrujte se brzo i besplatno !!!
Frustracija            Images?q=tbn:ANd9GcT0r-skmOZakHw2TvrSSOgS9jHI0Y2RzCitfSb7y4ktfDa0l8lR9w
www.lbnforum.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Frustracija

Ići dole

Frustracija            Empty Frustracija

Počalji od Stif Uto Apr 19, 2011 5:43 am

Na mnogim mestima, pa cak i ovde na forumu, mozete sresti frustrirane ljude, ljude koji su nezadovoljni svim i svacim, ljude koji kad otvore oci mrze sve.pa cak i sebe...
Sta mislite zazto su oni takvi?
Da li vi spadate u frustrirane?
Kako pomoci frustriranim ljudima?
Stif
Stif
Admin

Broj poruka : 817
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 18.04.2011
Points : 6785
Reputation : 1
Godina : 28

https://lbnforum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Frustracija            Empty Re: Frustracija

Počalji od Stif Uto Apr 19, 2011 5:43 am

Frustracija

Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije


Frustracija ili osujećenost je stanje lišenosti, osujećenosti čoveka da zadovolji neki, u dovoljnoj meri aktivan motiv koji je bilo po subjektivnoj, bilo po objektivnoj oceni za jednu ličnost veoma važan.

Ljudi na različite načine reaguju kada ne mogu da zadovolje svoje motive što sve zavisi od njihove frustracione tolerancije. Što je čovek frustraciono tolerantniji on lakše podnosi neuspehe u zadovoljavanju svojih motiva, a ako je manje frustraciono tolerantan on se teško miri i sa najmanjim neuspehom. Ukoliko nastupi stanje frustriranosti čovek može reagovati realistički, tako što će da traži racionalno rešenje problema ili promenom ponašanja ili promenom cilja i nerealistički kada problem rešava prebacujući uzroke nemoći na druge ljude ili agresivnim ponašanjem.

Dugotrajno stanje frustriranosti ima za posledicu dezorganizovano ponašanje i najčešće, anksioznost tj. osećanje nespokojstva, nesigurnosti, teskobe i neodređenog straha. Na taj način se ugrožava čovekovo mentalno zdravlje.




To je za mene bolesno,mogu reci i nenormalno dusevno stanje,koje se javlja u pojedincu kada njegove duboke potrebe i teznje ka necem nisu zadovoljene.Frustracija se obicno zasniva na nekim licnim nedostacima,dusevnim ili fizickim.Isto tako moze zavisiti od samog odnosa pojedinca sa okolinom.
Kako pomoci frustriranim ljudima?
To zavisi od stepena njihove frustracije i psihickog stanja.Ako je frustracija blazeg karaktera...Primjer...kada zene teze ka idealnoj tezini,idealnom izgledu,lijepa rijec da ublaziti njihovo nezadovoljstvo.
Ako neko tezi necemu ni malo mogucem,tj. totalno nemogucem,tesko je takvu osobu postaviti na pravo mjesto.I tesko joj pomoci na bilo koji nacin,jer ta osoba zeli samo to i samo to je usrecuje.A da lazemo i nekom ulijevamo laznu nadu za nesto sto znamo da je apstraktno...totalna je pogreska.

Imam nedostataka,koji se na svu srecu ne ogledaju kroz frustraciju.Jesam osoba koja ima velike potrebe i teznje ka necem,ali necem za sta sam svjesna da mi je dohvatljivo i uz moj trud ostvarljivo.
Bilo bi dobro da smo svi svjesni svojih mogucnosti i ponasamo se u skladu sa njima.
Ali nekad ,danas sve cesce,javlja se to nezadovoljstvo samim sobom,nezadovoljstvo zivotom i ljudi se usmjeravaju ka ciljevima koji su tesko ostvarivi i preko TV.
Stif
Stif
Admin

Broj poruka : 817
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 18.04.2011
Points : 6785
Reputation : 1
Godina : 28

https://lbnforum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu